niedziela, 21 Paź 2018
I Przegląd Chóralnej Pieśni Patriotycznej - Religijnej "Dla Niepodległej"
środa, 01 sierpnia 2018 21:00

Rok 2018 to nie tylko rocznica 100-lecia odzyskania przez Polskę wolności, ale także święto tych wszystkich, dla których miłość do Ojczyzny jest jedną z podstawowych wartości. By uczcić ten radosny Jubileusz, parafia pw. Św. Mateusza Ap. w Ligowie, organizuje Przegląd Chóralnej Pieśni Patriotyczno-Religijnej pod nazwą „Dla Niepodległej”. Wydarzenie to odbędzie się 22 września 2018 r. o godz. 9.00 w ligowskiej świątyni parafialnej.

Festiwal skierowany jest do chórów działających przy parafiach, które przez śpiew pragną podziękować Bogu za dar wolności i upraszać dalsze łaski dla umiłowanej Ojczyzny.

Organizatorom i uczestnikom przyświecają również inne szczytne cele. Przede wszystkim kształtowanie postaw patriotycznych, podtrzymanie polskiego dziedzictwa historyczno-religijnego, jak również upowszechnienie tradycji narodowej i pielęgnowanie polskości na straży, której zawsze stał Kościół.

Miło nam będzie, gdy chór Waszej Parafii przyjmie zaproszenie i będziemy mogli gościć Was w tym jakże ważnym dla naszej Wspólnoty czasie, bo w wigilię odpustu ku czci patrona naszej Parafii.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Przeglądzie Pieśni Patriotyczno-Religijnej „Dla Niepodległej”.

Ks. Proboszcz Andrzej Zembrzuski

Regulamin przeglądu oraz Karta zgłoszeń uczestników do pobrania poniżej:

Regulamin przeglądu - pobierz

Karta zgłoszenia - pobierz