niedziela, 16 Cze 2019
Msza Św. w intencji Ojczyzny i ofiar tragedii w Smoleńsku
Aktualności
środa, 14 kwietnia 2010 08:04

Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by przekazać następnym wspólne dobro - Ojczyznę. Jan Paweł II

Dzień 16 kwietnia 2010 r. w pamięci naszej parafii zapisze się jako wyraz uroczystego hołdu oddanego ofiarom tragedii w Smoleńsku. Podczas Mszy św. o godz. 19.00, w której uczestniczyły dzieci,  młodzież oraz Ochotnicze Straże Pożarne z terenu parafii oraz z Mochowa, a także orkiestra z Mochowa i Tłuchowa w poczuciu dumy bycia Polakiem  modliliśmy się w intencji ukochanej Ojczyny oraz duszę  ś. p. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar tej katastrofy.

Po Mszy św. pod Pomnikiem Pomordowanych zostały złożone wieńce przez dzieci i Radę Pedagogiczną ze Szkoły Podstawowej w Ligowie,  młodzież, Strażaków, Stowarzyszenie "Serce Sercu" oraz Panią Wójt i Radnych Gminy Mochowo. W imieniu wspólnoty parafialnej kwiaty złożył ks. Proboszcz Andrzej Zembrzuski oraz reprezentacja parafii. Licznie zapalane znicze wyraziły pamięć indywidualnych osób.