niedziela, 16 Cze 2019
Uroczystość I Komunii Św.
Aktualności
poniedziałek, 17 maja 2010 20:48

W niedzielę, 16 maja 2010 roku, o godz. 12.00, w naszej parafii 39 dzieci przyjęło Pana Jezusa do swego serca w Komunii Świętej. Jest to najradośniejsza chwila w życiu młodego chrześcijanina. Bez wątpienia cała oprawa liturgiczna tego wyjątkowego wydarzenia pomogła w pięknym przeżyciu i modlitwie.

 

Dzieci wspólnie z rodzicami, cały rok przygotowały się do tej uroczystości. Przygotowania w szkole i w kościele przez śpiew naukę, próby były wytężonym i męczącym czasem dla wszystkich. Jednak przy dużym zaangażowaniu dzieci, rodziców i katechetów dzień Komunii Świętej był prawdziwą uroczystością. W "Białym Tygodniu" dzieci dziękowały Panu Bogu za dar Komunii, za swoich rodziców, za nauczycieli, za wychowawców, katechetów.

Upamiętnieniem tej ważnej uroczystości będą pamiątki przyjęcia I Komunii św.: książeczki do nabożeństwa oraz pamiątkowe obrazki.