niedziela, 16 Cze 2019
Wystawa "Sługa Boży ksiądz Jerzy Popiełuszko (1947?1984)"
Aktualności
poniedziałek, 24 maja 2010 17:58

Od 19 maja do 2 czerwca, w kościele parafialnym można było oglądać wystawę Tadeusza Karolaka: "Sługa Boży ksiądz Jerzy Popiełuszko (1947?1984)". Wystawa przedstawia życie i działalność duszpasterską ks. Jerzego Popiełuszki, jego męczeńską śmierć, a także idee ?Zło dobrem zwyciężaj?, która stała się mottem opozycji demokratycznej w Polsce w latach osiemdziesiątych XX wieku.

 

Sylwetkę kapłana ukazano na tle działań Departamentu IV MSW, którego zadaniem była walka z Kościołem. Autorzy wystawy starali się ukazać z jednej strony codzienną duszpasterską pracę ks. Jerzego, czynioną w imię miłości Chrystusa i bliźniego, a z drugiej stosunek do niej Służby Bezpieczeństwa, dla której działalność księdza stanowiła zagrożenie trwałości ustroju socjalistycznego.

Ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy, zostanie w niedzielę, 6 czerwca 2010 roku - w dniu Święta Dziękczynienia ogłoszony błogosławionym. Jego beatyfikacji dokona na pl. Piłsudskiego w Warszawie prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych abp Angelo Amato.