Miło mi poinformować, że nasza Parafia jako uczestnik konkursu organizowanego przez Lasy Państwowe pod hasłem „Drewno jest z lasu”, została beneficjentem dofinansowania ze środków Funduszu Leśnego, którego dysponentem jest Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Celem konkursu jest promowanie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, promowanie gospodarczej funkcji lasu oraz polskiego modelu prowadzenia trwale zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, a także promowanie drewna jako naturalnego, w pełni odnawialnego i ekologicznego surowca, w tym promowanie architektury drewnianej. Dzięki uzyskanym środkom Parafia będzie miała możliwość przeprowadzenia reneogotyzacji wnętrza kościoła parafialnego, polegającej na wykonaniu stylowych ławek z drewna dębowego.