JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.
 2. Dziś po sumie dokonamy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po pozostałych Mszach św. odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.
 3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.
 4. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.
 5. W naszej parafii adwentowe dni skupienia i spowiedzi w dniach 04 – 05 – 06 grudnia. Więcej szczegółów podam za tydzień.
 6. Po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane środki są przeznaczone na pomoc dzieciom najbiedniejszym organizowaną przez Caritas. Świece są do nabycia w cenie 12 i 6 zł.
 7. Jest również do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2021 rok zawierający wszelkie planowane uroczystości parafialne.
 8. Serdecznie dziękuję p. Tadeuszowi Kamińskiemu, który ogrom pracy wkłada w porządkowaniu tego o czym wielu jeszcze nie pamięta, tj. segregowaniu śmieci na cmentarzu. Bardzo proszę by o tym pamiętać.
 9. Wszystkich jubilatów i solenizantów otaczamy naszą serdeczną modlitwą
 10. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe.
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień.
 12. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka
 13. Dzieci zapraszam po pamiątki uczestnictwa we Mszy św.
 14. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Romana Sobocińskiego z Czermna. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek …