PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem bieżącego roku duszpasterskiego są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
 2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 16.30. Zapraszamy.
 3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami z drugim człowiekiem. Szczególną okazją do tego będą dni adwentowego skupienia 04 – 06 grudnia. Zwróćmy szczególnie uwagę na dni spowiedzi adwentowej w piątek i sobotę, przed i podczas Mszy św.
 4. W tym tygodniu przypadnie pierwszy czwartek miesiąca. Pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej. W piątek 4 grudnia przypadnie pierwszy piątek miesiąca. To okazja do szczególnej modlitwy wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Spowiedź w ramach dni skupienia. W pierwszą sobotę miesiąca, przypadającą w tym tygodniu, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, a tych jak słyszymy, jest ostatnio dużo.
 5. Przy wyjściu można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Do nabycia jest nasz parafialny kalendarz.
 6. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe i cmentarne.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień.
 9. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka
 10. Dzieci zapraszam po pamiątki uczestnictwa we Mszy św.
 11. W ubiegłym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Ks. Jerzego Godlesia tak bardzo związanego z naszą parafią, ostatnimi laty przez rekolekcyjną posługę w konfesjonale, a wcześniej jako wikariusz tej parafii, również w ostatnim czasie zmarł ks. Paweł Stachecki niegdyś związany z naszą parafią, a także ks. Romuald Rudziński, który wspierał i doradzał mi w pracach remontowych przy naszym kościele. W tym roku zmarło już 18 księży naszej diecezji.

Pamiętajmy o nich w modlitwach, wypraszając dla nich łaskę nieba. Wieczny odpoczynek …