DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, wyraz naszej solidarności i braterskiej miłości, możemy składać do puszek po wyjściu z kościoła.
 2. Dzisiaj wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.
 3. W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej codziennie o godz. 16.30.
 4. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 16.00 i 16.30. Pragniemy zaprosić do duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, które chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć na Mszy Świętej o godzinie 16.00. Deklarację można wcześniej wziąć ze stolika za ławkami.
 5. Przy wyjściu można kupić świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 6. Do nabycia jest również nasz parafialny kalendarz na 2021 r.
 7. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe i cmentarne.
 8. Pragnę też w kontekście naszej odpowiedzialności materialnej zaprowadzone prace remontowe oraz składanych ofiar na utrzymanie cmentarza, poinformować, że w tym tygodniu otrzymałam fakturę za wywóz śmieci gromadzonych na cmentarzu od końca listopada ubiegłego roku do końca listopada tego roku, krótko mówiąc za rok i wynosi ona 16 524 zł.
 9. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie komunijne dla dzieci i rodziców.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
 11. Kończymy nasze parafialne rekolekcje adwentowe. W tym roku były one przeżywane w szczególnych okolicznościach. Przeżyliśmy je pod przewodnictwem ks. Krzysztof Świerczyński. Jestem przekonany, że słowa, które do nas skierował pomogą nam nie tylko w duchowym przygotowaniu do tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia, ale w przeżywaniu adwentu naszego życia, a od tego adwentu wszystko zależy. Dziękujemy Ci księże Krzysztofie za każdą dobrą wskazówkę, za każde słowo wlewające w nasze serca nadzieję. Postaramy się zapamiętać chociażby tylko ta, że ma wzrastać temperatura naszej wiary, że Chrystus skierował do każdego z nas indywidualne zaproszenie na Eucharystyczną ucztę na której On jest Gospodarzem …
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień.
 13. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka
 14. Dzieci zapraszam po pamiątki uczestnictwa we Mszy św.
 15. Dziś I Niedziela Miesiąca, po sumie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.